همزمان با پایان جشنواره فیلم فجر و اکران مستند “درجستجوی پلنگ ایرانی” در سه نوبت در سینماهای تهران، انجمن یوزپلنگ ایرانی از همه علاقمندان، اعضا، دوستان، همکاران، کارشناسان و مدیران که با حضور خود در سینماها و یا در رسانه ها، این اثر را مورد تقدیر قرار دادند، تشکر و قدردانی می نماید. بدون شک، حمایت همه جانبه جامعه زیست محیطی ایران از این اثر و گروه سازنده آن، انرژی بخش برای ادامه کار و تولید آثار بهتر خواهد بود.

در تهیه  این اثر، تلاش این گروه “تلفیق دانش و هنر” در قالب یک تلاش سازمانی و گروهی طی 6 سال با هدف تولید اثری ماندگار و تأثیرگذار برای آگاهی عموم مردم ایران از سرنوشت ابهام آمیز پلنگ ایرانی بود. انجمن یوزپلنگ ایرانی، با پشتوانه 10 سال پژوهش و مطالعه در زمینه گوشتخواران، بخصوص پلنگ ایرانی همواره هدف سازمانی را در “انتقال مفاهیم و یافته های علمی از فضای آکادمیک به میان افراد جامعه” برای دستیابی به مشارکت بالاتر در حفاظت از طبیعت قرار داده و از همین رو است که علی رغم “نامهربانی ها و ناملایمتی های فراوان”، چنین مسیر مقدسی را برای نیل به آرمان حفاظت رها ننموده و نخواهد کرد.

اعتقاد ما همواره بر لزوم بلندمدت بودن تلاشهای مطالعاتی و آموزشی بوده است، زیرا هیچگاه  هیچ فعالیتی را به عنوان یک “پروژه کوتاه مدت” ندیده ایم، بلکه “تلاشی بلندمدت برای حل یک مشکل” و از این جهت، امیدواریم که بتوانیم همیشه به عنوان یک مؤسسه مردم نهاد و نه یک شرکت مشاور، در جهت حفاظت از حیات وحش گام برداریم. تخصص در زمینه های مختلف از اولویت های این انجمن در کارها بوده که در تولید مستند پلنگ به خوبی کارایی چنین دیدگاهی نشان داده شد. درعین حال، انجام مطالعات و پژوهش های طولانی مدت و تولید مستندهای فاخر براساس دانش تولید شده همچنان یکی از اهداف سازمانی خواهد بود و امیدواریم در آینده نیز همچنان بتوانیم انتظار بالای جامعه از این گروه را به خوبی و با اتکا به نیروی انسانی متخصص خود، به خوبی پاسخ دهیم.

نظر به پرسش مکرر علاقمندان درخصوص چگونگی تهیه این مستند، از آنجا که این اثر با حمایت صدا و سیمای مازندران تهیه شده است، به زودی از شبکه های استانی و سراسری پخش خواهد شد و پس از آن قابل تهیه خواهد بود. همچنین، از آنجا که آماده سازی نسخه تلویزیونی این مستند درحال انجام می باشد، هر گونه نظر و نقد درباره این فیلم مورد امتنان خواهد بود تا نسخه نهایی برای پخش از شبکه های سیماهای داخلی و خارجی آماده شود.

در پایان جا دارد تا یک بار دیگر از همه همکاران و دوستان صمیمانه بابت بازخوردهای مثبت فراوان تشکر و قدردانی گردد.