آب برای یوزها در میاندشت
آب برای یوزها در میاندشت

پروژه آب برای یوزها برای پنجمین سال متوالی به کار خود ادامه داد.
بیابان های ایران همواره در فصل گرم سال تشنه آب هستند که با توجه به میزان بارندگی در سال مدت زمان این عطش متغیر است. از قضا این بیابانها زیستگاه یوزپلنگ و گونه های بسیار زیادی از حیات وحش است که نیاز به آبرسانی در آنها به شدت احساس می شود.
مسئله آب در زیستگاه‌های یوزپلنگ هیچ گاه از برنامه های حفاظتی انجمن یوزپلنگ ایرانی خارج نشده است و همواره با کمک حامیان علاقمند خود توانسته است نیازهای مالی این بخش را تامین کند. از خرداد ماه سال ۹۸ شرکت آسمان آبی پارس- نماینده انحصاری محصولات Dole در ایران- هزینه‌های تامین حقوق محیط بان آبرسان را در پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم به عهده گرفت. این فرد که از جوامع محلی به‌کار گرفته شده است، در ازای دریافت حقوق ماهیانه، در فصول گرم به آبشخورها آبرسانی می‌کند و آبرسانی تا آغاز ریزش‌های جوی ادامه خواهد داشت. این فرد همچنین در مواقع لزوم به عنوان نیروی پشتیبان به سایر محیط‌بان‌ها در کار حفاظت یاری می‌رساند.
پروژه آب برای یوزها تنها به آبرسانی ختم نشده و رسیدگی به سایر مسائل مرتبط با آب مانند بهسازی آبشخورها، تعمیر تلمبه های بادی توسط داوطلبین انجمن و… در دستور کار قرار دارد.

 

حامی پروژه

شرکت آسمان آبی پارس
شرکت آسمان آبی پارس