تامین تجهیزات محیط بان
تامین تجهیزات محیط بان

حرفه محیط بانی از دشوارترین مشاغل دنیاست. آنها روزهای زیادی از زندگی خود را در مناطق حفاظت شده سپری می کنند و در این راه سختی های زیادی را متحمل می شوند. یکی از این سختی ها، گشت زنی در مناطق صعب العبور و در هر نوع شرایط آب و هوایی است. بنابراین، آنها برای عبور از این شرایط و حفاظت و گشت هر چه موثرتر نیازمند تجهیزات مناسب هستند. انجمن یوزپلنگ ایرانی همواره تلاش کرده است تا در راستای اهداف و آرمان های خود، نیازهای مناطق را شناسایی کرده و برای تامین آن‌ها در حد توان اقدام نماید.

در آخرین دوره از پایش وضعیت یوزپلنگ در کنار فعالیت های مربوطه، طی صحبت با محیط بانان و مسئول اداره شهرستان جاجرم، تجهیزات مورد نیاز شناسایی شد. با توجه به وضعیت بازار برخی از تجهیزات مورد نظر خریداری و در پایان پروژه پایش وضعیت یوزپلنگ و با حضور تعدادی از محیط بانان، مسئول منطقه و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تقدیم محیط بانان شد. این تجهیزات عبارتند از:

  • ۸ عدد عینک طوفان،
  • ۸ عدد دستکش دو پوش،
  • ۳ پک چراغ قوه شارژی
  • ۸ عدد کلاه

در پایان شایسته است از زحمات آقایان: محمد موسوی ( رئیس اداره محیط زیست جاجرم)، حمزه حصاری (مسئول منطقه) و محیط بانان محترم آقایان حسن پور رضوان، سعید رمضانی، جواد شرافتی، بهزاد شرافتی، هادی محمدی، عباس بهشتی، ناصر شیخی و رحمان ایمانی بابت تمام تلاش ها و زحماتشان در منطقه قدردانی و تشکر شود.

لازم به ذکر است این هدایا با حمایت موسسه حقوقی مهاجرت پلاس در راستای مسئولیت اجتماعی موسسه برای محیط بانان تهیه شده است.