سفر آموزشی حیات وحش

در این سال تورهای متفاوتی به نقاط بکر و زیبای حیات وحش ایران برگزار شد.
اولین سفر در مهر ماه و در فصل

مناسب گاوبانگی (زمان مستی م

رال) به منطقه‌ی حفاظت شده هزارجریب انجام شد. انجمن در آبان ماه دو تور متفاوت را برگزار کرد. در اوایل آبان بمنظور آشنایی با دنیای بندپایان و خصوصا عنکبوت‌ها به همراه آقای علیرضا زمانی سفری نیم روزه در اشتهارد البرز برگزار شد. در اواخر آبان ماه سفری دو روزه به منطقه‌ی حفاظت شده‌ی پرور داشتیم و با سرزمین خرس قهوه‌ای آشنا شدیم. سفرهای انجمن در آذر ماه نیز ادامه داشت و سفری دو روزه به منطقه حفاظت شده عباس آباد، طبیعت گردان را با دنیای جانوران کویر و زیستگاهشان از جمله گربه شنی و روباه شنی و هوبره آشنا کرد. در این سفر پرنده ی اندمیک ایران، زاغ بور به دفعات مشاهده شد.
در آخرین روز پاییز و در فصل مستی قوچ و میش‌ها سفری نیم روزه به پارک ملی خجیر برگزار و طبیعتگردان در کنار کارشناس برنامه آقای بهزاد زادهوش با موضوع تنوع زیستی آشنا شدند.
آخرین سفر انجمن در بهمن ماه و در بهشت پلنگ‌های ایران، پارک ملی تندوره برپا شد و در دره ی زیبای چهلمیر با زیستگاه پلنگ ایرانی آشنا شدیم و گونه‌های ارزشمندی از جمله پازن، قوچ و هما را مشاهده کردیم. در این سفر آقای کاوه حبعلی به عنوان کارشناس اطلاعات لازم درباره این بازدید را منتقل می کردند.

در انتها از تمامی محیطبانان و سازمان‌های محیط زیست مناطقی که ما را یاری کردند تا هر چه بیشتر و پر بارتر سفرهای حیات وحش خود را برگزار کنیم تقدیر و تشکر می کنیم.

انجمن یوزپلنگ ایرانی از همراهی کارشناسان محترم آقایان زمانی، حبعلی، زادهوش و آقای شاهواری، مدیر تورهای انجمن که در برگزاری تورها صمیمانه حضور داشتند تشکر و قدردانی می کند.
برنامه تورهای حیات وحش انجمن در سال 98 متعاقبا اعلام خواهد شد و مشتاقانه منتظر حضور مجدد علاقه مندان طبیعت درسفرهای انجمن خواهیم ماند.