انجمن یوزپلنگ ایرانی در نظر دارد در هشتمین سال گرامیداشت «روز ملی یوزپلنگ ایرانی» همایشی با موضوع «اقدام برای کنترل اثرات منفی جاده‌ها بر حیات‌وحش» برگزار کند. همانطور که می دانید طی سال‌های اخیر، زیستگاه‌های یوزپلنگ به شکلی گسترده تخریب شده است که یکی از این عوامل احداث جاده است. جاده گزوئیه بافق یکی از این موارد است که با پیگیری‌های انجام شده، احداث آن متوقف شد. این همان جاده‌ ایست که از میان منطقه حفاظت شده کوه بافق عبور، و امنیت منطقه را تهدید می‌کند. در این همایش که با حضور سازمان‌های دولتی و غیردولتی مرتبط برگزار خواهد شد، به بررسی و شناخت معضلات و بیان راهکارهای عملیاتی برای بهبود وضع موجود خواهیم پرداخت.

از تمامی کسانی که مایل به همکاری داوطلبانه در بخش اجرایی همایش سال جاری هستند دعوت میشود تا با توجه به توانایی های خود، بصورت تمام وقت یا پاره وقت ما را در برگزاری هرچه بهتر این روز ، یاری نمایند. میتوانید درخواست همکاری خود را در فرم پیش بینی شده در وب سایت روز ملی از یوزپلنگ ایرانی ثبت نموده و یا با مسئول روابط عمومی همایش، سرکار خانم پگاه علی مدد به آدرس Pegah.alimadad[at]gmail.com تا تاریخ 18 مرداد تماس بگیرید. برای پر کردن فرم اینجا کلیک کنید.

همچنین از دوستداران محیط زیست سراسر کشور دعوت میشود تا همزمان در شهر یا روستای خود برنامه ای متناسب با این روز برگزار کنند. در این راستا می‌توانید برای مشاوره و هماهنگی ها تا تاریخ 20 مرداد با سرکار خانم پری سا خالقی به آدرس info[at]cheetahday.com در ارتباط باشید.