اخیرا تعدادی از علاقمندان ازقبیل محیط بانان، کوهنوردان، طبیعت گردان و علاقه مندان محیط زیست برآن شدند تا وب سایتی را با هدف ارتقای آگاهی عموم درباره این منطقه ارزشمند و معرفی قابلیت های آن طراحی نمایند. این سایت که در جهت شناخت قابلیت ها ی با ارزش ساریگل ایجاد شده است سعی داشته این پارک را به عنوان یک ذخیره گاه ژنتیکی غنی که از جایگاه پژوهشی ویژه ای برخوردار است، به ایرانیان معرفی نماید .

به گفته امید رضایی، مدیر این سایت “بهبود فرهنگ زیست محیطی هم استانیان، تشکیل جلسه هایی برای بحث و تبادل نظر جهت حفظ و پایداری ساریگل و در آینده ای نزدیک ساخت مستندی راجع به قوچ اوریال از اهداف اولیه این گروه نوپا و کوچک است.”

پارک ملی و منطقه حفاظت شده ساریگل منطقه ای ایست با زیستگاه های متنوع کوهستانی مرتفع و سرد، تپه ماهور های معتدل و سطح کمی جلگه ای که در شرق شهرستان اسفراین در خراسان شمالی واقع شده است. اين منطقه از لحاظ تنوع توپوگرافیکی و منابع آبی غنی و از از تنوع جانوری قابل توجهی برخوردار می باشد .اين منطقه از مهمترین زیستگاه های پلنگ ایرانی و قوچ و میش اوریال در شمال شرقی کشور به شمار می رود و تاکنون مطالعات متنوعی در زمینه خزندگان، پایکا، پلنگ و سایر گوشتخواران این منطقه انجام گرفته است.

علاقمندان به بازدید این سایت می توانند به آدرس www.sarigol.ir مراجعه نمایند.