دوربین گذاری در زیستگاه های حیات وحش در کنار نتایج علمی و تحقیقاتی می تواند اهداف عمومی و اجتماعی مهمی را هم داشته باشد. در همین راستا با استفاده از عکس های دوربین های تله ای و ذوق عکاسان حیات وحش برای دستیابی به اهداف عمومی حفاظت حیات وحش، تقویمی با عکس های پلنگ شمال شرق ایران طراحی و برای سال 1395 بین مردمان ساکن زیستگاه های این گربه سان بزرگ توزیع می شود.

در طراحی این تقویم ها سعی شده است که اطلاعات مناسبی هم برای تنویر افکار عمومی گنجانده شود. نیازهای زیستی گونه، دلایل حفاظت از پلنگ برای مردم محلی، میزان زادآوری پلنگ ها و طول عمر آنها مثال هایی از اطلاعات موجود در تقویم پلنگ 1395 است.

از آن جایی که یکی از راه های حفاظت از گونه های حیات وحش، فرهنگ سازی در بین جوامع ساکن در نزدیکی زیستگاه هاست، طرح هایی اینچنینی باعث ارتقا فرهنگ حفاظت در بین اقشار مختلف مردم  خواهد شد. در همین راستا با فراخوان عمومی در شبکه های اجتماعی بیش از 40 نفر از خیرین که اهمیت موضوع را درک کرده بودند دست به کار شدند تا تقویم ها برای سال جدید طراحی و فرایند توزیع اجرایی شود. در مجموع یک ماه تلاش برای جمع اوری منابع مالی مبلغ  مورد نیاز برای چاپ تقویم ها فراهم شد.

از 2400 تقویم چاپ شده، 1000 تقویم برای روستاهای اطراف پارک ملی تندوره، 800 عدد برای روستاهای اطراف پارک های ملی سالوک و ساریگل و 200 عدد برای روستاهای اطراف منطقه حفاظت شده ارس و سیستان در شمال شرق ایران توزیع خواهد شد.

لازم به ذکر است پروژه پلنگ شمال شرقی ایران با مشارکت انجمن یوزپلنگ ایرانی در حال اجراست.