دیده بان حقوق حیوانات: همزمان با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»، نخستین همایش تخصصی حقوق حیوانات با موضوع حقوق حیوانات، حیوان آزاری و خلاء قانونی در برخورد با آزار حیوانات برگزار خواهد شد.

بیستم شهریورماه و همزمان با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» به همت جمعی از سازمان های مردم نهاد فعال در حیطه حیوانات و حیات وحش، نخستین همایش حقوق حیوانات در سالن اجتماعات سازمان محیط زیست برگزار خواهد شد.

در این همایش که همزمان با سالگرد اعلام خبر کشتار فجیع سه خرس در مرکز ایران برگزار خواهد شد، صاحب نظران به ارایه دیدگاه های تخصصی در زمینه حقوق حیوانات، حیوان آزاری و نقص قوانین جاری در برخورد با حیوان آزاری خواهند پرداخت.

در خلال این برنامه، اهدای سه نشان خرس قهوه ای سال ۱۳۹۳ به فرد، جوان و گروه فعال حیطه حقوق حیوانات پیش بینی شده است.

گروه هنری «خورشید سیاه» که هر سال با برگزاری کنسرت در گرامیداشت این روز شرکت می کرد، در خلال برنامه امسال از کلیپ جدیدش رونمایی خواهد کرد.

انتشار مکرر اخبار حیوان آزاری در رسانه ها و توجه ویژه مردمی به مقوله حیوان آزاری در سال های اخیر و ضعف قوانین موجود در برخورد با این مساله از عمده دلایل انتخاب نام ویژه این همایش به حساب می آید.

این همایش به عنوان نخستین گام اجرایی مجموعه دیده بان حقوق حیوانات برای درگیر کردن ارگان های مختلف با مقوله حیوان آزاری و تلاش برای جرم انگاری حیوان آزاری و تصویب قانون برخورد با آزار حیوانات است.

نخستین همایش تخصصی حقوق حیوانات پنجشنبه بیستم شهریورماه ۱۳۹۳ از ساعت ۱۰ الی ۱۲۳۰ در سالن همایش های سازمان محیط زیست واقع در ضلع شمالی بزرگراه حکیم، بین شیخ فضل الله و یادگار امام، پارک طبیعت پردیسان برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است انجمن یوزپلنگ ایرانی به عنوان یکی از گروه های مردم نهاد مشارکت کننده در این همایش حضور خواهد داشت و با برپایی غرفه ای در حاشیه مراسم، فعالیت ها و محصولات خود را معرفی خواهد کرد.

شرکت در این مراسم برای عموم علاقمندان آزاد است.