در سومین دوره «جایزه یحیى» شرایط جدیدى براى تسهیل ثبت نام در جایزه در نظر گرفته شده است.
در اولین دوره «جایزه یحیى»، جایزه به ۵ محیط بانى که طی سال ۹۲ در حین خدمت دچار مصدومیت شده بودند، تعلق گرفت. مراسم اهدا این جایزه با همراهی دانشگاه محیط زیست کرج در اردیبهشت ماه ۹۳ در سالن آمفی‌تئاتر این دانشگاه برگزار گردید.

در دومین دوره این جایزه، محیط بانان برجسته کشور توسط شبکه تشکل های محیط زیستی هر استان به دبیرخانه جایزه یحیی معرفی شدند. در این انتخاب، باهم اندیشی کارشناسان و پیشکسوتان محیط زیست، 14 ملاک با امتیازهای مشخص و معین در فرم های ارسالی به استان ها گنجانده شد. روند انتخاب و امتیازدهی 2 محیط بان برجسته هر استان، برای نخستین بار با همکارى تشکل های مردم نهاد انجام شد. بر این اساس تعداد 27 پرونده تشکیل شد و به منظور معرفی پنج محیط بان برگزیده نهایی، امتیازات مورد ارزیابی،بازبینی و دقت نظر چند باره هیات داوران قرار گرفت. دومین “جایزه یحیی” طی مراسمی در مرداد ماه 94 در محل خانه موزه عزت الله انتظامی به ۵ محیط بان نمونه اهدا شد.


در سومین دوره «جایزه یحیى»، دبیرخانه و هیات داوران تصمیم گرفتند تا براى ایجاد دسترسى یکسان محیط بانان و تسهیل فرآیند ثبت نام، امکان ثبت نام مستقیم توسط خود محیط بانان محترم نیز فراهم شود.
از امسال مراسم اهدای جایزه یحیی آذر ماه هر سال خواهد بود و زمان ثبت نام جهت شرکت در آن، از اواخر تیرماه تا پایان مرداد ماه انجام میگیرد.
زمان آغاز و شیوه ثبت نام مستقیم محیط بانان در سومین دوره «جایزه یحیى»، به زودی اطلاع رسانی میشود.

دبیرخانه جایزه یحیی