دبیر برگزاری دومین دوره جایزه یحیی اعلام کرد در دومین دوره جایزه سالانه یحیی از 6 محیط بان برجسته کشور تقدیر خواهد شد.

ریحانه روحی در این باره گفت: دومین دوره جایزه یحیی از بهمن ماه سال 1393 کلید خورد و طی یک فرآیند 5 ماهه، ابتدا فرم های ارزیابی محیط بانان طراحی شد و سپس با مشارت شبکه تشکل های استانی، برترین های هر استان معرفی شدند. با جمع آوری فرم ها، ارزیابی توسط هیات داوران انجام شد و در نهایت 5 محیط‌بان برگزیده انتخاب شدند و 1 محیط‌بان دیگر نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

وی در مورد زمان و مکان برگزاری مراسم گفت: مراسم دومین دوره جایزه یحیی شنبه سوم مرداد ماه در «خانه موزه استاد عزت اله انتظامی» از ساعت 18 الی 20 برگزار می‌شود.

دبیر جایزه یحیی ضمن دعوت از تمام علاقمندان به محیط زیست ایران برای شرکت در این مراسم، افزود: از خانواده هر 6 محیط بان برگزیده برای حضور در این مراسم دعوت کرده ایم و امیدواریم با حضور پرشور حامیان محیط زیست در مراسم، تقدیری در خور این عزیزان داشته باشیم.

روحی که سال گذشته نیز مسولیت دبیرخانه جایزه یحیی را بر عهده داشت اظهار امیدواری کرد با حمایت هنرمندان و چهره های مطرح و همینطور عموم مردم، شاهد تداوم برگزاری این جایزه و گسترش هر ساله آن باشیم.

دومین دوره جایزه یحیی با مشارکت انجمن یوزپلنگ ایرانی، دانشگاه محیط زیست، دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)، پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم، موزه استاد عزت اله انتظامی و موسسه تصویر حیات وحش برگزار خواهد شد.

معرفی جایزه یحیی: انجمن یوزپلنگ ایرانی در راستای برنامه‌های حمایتی خود از محیط‌بانان، به ابتکار دو تن از اعضای هنرمند خود، مجتبی رمزی و پریدخت مشکزاد جایزه‌ سالانه‌ای مخصوص تقدیر از محیط‌بانان زحمتکش سازمان حفاظت محیط‌زیست پایه‌گذاری نموده است. این جایزه به یاد مرحوم یحیی شاهکومحلی، «جایزه یحیی» نام گرفته است.

هدف از این جایزه، تجلیل از محیط‌بانانی است که تلاش‌های چشم‌گیری در زمینه حفاظت از عرصه‌های تنوع‌زیستی در حوزه‌های محل خدمت خود داشته‌اند. در سال گذشته تعداد پنج نفر از محیط‌بانانی که طی سال ۱۳۹۲ در درگیری با شکارچیان غیرمجاز دچار صدمات جدی جسمی شده‌اند برگزیده شده و طی مراسمی با حضور مدیران و معاونین سازمان حفاظت محیط زیست جوایز خود را دریافت کردند.

آدرس «خانه موزه استاد عزت اله انتظامی»: تهران، خیابان دکتر شریعتی، بلوار شهید اندرزگو (قیطریه)، روبروی تقاطع کاوه، کوچه احمدی. ساعت 18 الی 20.

مسیر دسترسی با مترو: خط 1 (به سمت تجریش)، ایستگاه قیطریه، بلوار شهید اندرزگو، روبروی تقاطع کاوه، کوچه احمدی.

(موزه استاد انتظامی بر روی نقشه با نام Aghaye Bazigar مشخص شده است.)