کلاس آموزشی «آشنایی با برخی گوشتخواران ایران»از سری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی اعضای انجمن یوزپلنگ ایرانی، در تاریخ 30 آبان  92 برگزار شد. جلسه اول این دوره آموزشی، در
مرداد ماه و با موضوع مبانی محیط زیست اجرا شد. انجمن این دوره آموزشی را در پاسخ به درخواست آن دسته از اعضای خود که رشته‌هایی غیر از رشته‌های مرتبط با محیط‌ زیست و حیات وحش دارند و علاقمند به آشنایی بیشتر با گوشتخواران و گونه‌های مورد مطالعه انجمن هستند، طراحی و اجرا نموده است. در این کلاس مباحثی از قبیل تکامل گوشتخواران، تاکسونومی و شیوه نام‌گذاری علمی گونه‌ها،مفهوم انقراض، رده‌های حفاظتی، اهمیت گوشتخواران در طبیعت و تهدیدات آن‌ها مطرح شد.در ارزیابی صورت گرفته در انتهای کلاس ، شرکت‌کنندگان در مجموع از شیوه برگزاری و سرفصل‌های مطرح شده ابراز رضایت و پیشنهاداتی را برای بالا بردن کیفیت اجرای این کلاس آموزشی مطرح نمودند. همچنینبرخی نیز درخواست کردند  جلساتی با موضوعات تخصصی‌تر و با حضور اساتید مجرب رشته‌های مرتبط برگزار شود.

انجمن امیدوار است سومین جلسه این دوره آموزشی را در بهمن ماه و با موضوع یوزپلنگ آسیایی برگزار نماید. در این کلاس سعی خواهد شد در کنار اطلاعات عمومی، آخرین نتایج پژوهش‌های انجام گرفته در خصوص این گونه نیز ارائه شود.

DSC_2140.JPG

DSC_2163.JPG

DSC_2172.JPG

DSC_2238.JPG

DSC_2213.JPG